הלוואה

מתי נכון לקחת הלוואה?

לא פעם אנחנו מקבלים הודעת SMS, מייל או אפילו טלפון מהבנק עם הצעה לקחת הלוואה. לא פעם יש מי שמציע לנו לקבל הלוואה בשביל לכסות את המינוס שלנו, בשביל לקנות מוצר כזה או אחר. אנחנו מקבלים הצעות ותוהים אם זה נכון מצדנו, האם באמת אנחנו צריכים לעשות את זה, או שמא עדיף לנו לוותר.

בשנים האחרונות אנחנו מוצאים את עצמנו יותר ויותר עם הצעות מסוג זה, בין אם זה מבנקים ובין אם זה מחברות ביטוח, חברות אשראי וגופים חוץ בנקאיים אחרים. הסיבה שאנחנו מוצאים את עצמנו מוקפים בהצעות כאלה, היא מאוד פשוטה, יותר משתלם היום לקחת הלוואה מאשר להוציא כסף מתוכנית חסכון נניח, וכן ישנה הנחה שרוב הציבור, רוצה לצרוך מוצרים מסוגים שונים או להזמין שירותים, גם אם הוא לא בהכרח יכול לעמוד בתשלום שלהם. לכן הוא יהיה מוכן לקחת הלוואה לשם כך.

אחת החברות שמספקות הלוואות בתנאים טובים היא לד אביבים של אייל סיטהכל, בחברה מציעים ללקוחות שלהם אפשרות לקבל הלוואות לצרכים שונים, בין אם מדובר בלקוחות עסקיים או לקוחות פרטיים. כעת השאלה, מתי לקחת הלוואה, מתי זה יהיה נכון.

הלוואה

לד אביבים – מתי לוקחים הלוואות

ובכן, לא בכל זמן זה נכון לקחת הלוואה. יש מצבים שבהחלט זה משתלם, הרבה יותר מאשר לפתוח תוכנית חסכון ולהוציא ממנה כסף, זה גם הרבה יותר משתלם מאשר להיכנס למינוס, מאחר ואותו אנחנו מרגישים, לעומת זאת את ההלוואה שאנחנו לוקחים, אנחנו יכולים להחזיר על פני תקופה מסוימת.

אך יש מקרים בהם זה לא נכון לקחת הלוואה, אם למשל אין לנו ביטחון בעבודה, אם אין לנו משכורת קבועה, אם מדובר על משהו שאנחנו בהחלט יכולים לוותר עליו, אם הלוואה לא תשיג את המטרה שלה.

במילים אחרות, כשאנחנו רוצים לקחת הלוואה אנחנו צריכים לבחון מה התנאים שלנו ורק אז להחליט אם זה יהיה נכון מצידנו. עצם זה שמקומות מסוימים מציעים לנו לקחת הלוואה, לא הופך אותה למשתלמת מבחינתנו עדיין. זה תלוי בנו ולא במקום שמציע לנו לקחת הלוואה.